Állásfelhívás – gyógypedagógus

Gyógypedagógus pályázati kiírás

A Piarista Kilátó Központ (a vonatkozó 1290/2016. (VI.13.) Kormányhatározatban szereplő nevén váci Munkaerő-piaci Elhelyezkedést Segítő Speciális Fejlesztő Központ) állami kezdeményezésre, a Piarista Rend felelősségvállalásával létrejövő, önálló, szolgáltatásait tekintve egyedülálló intézmény – egy többfunkciós fejlesztést biztosító, pályaorientációs központként és munkaképesség-vizsgáló állomásként, illetve tudományos kutató- és módszertanfejlesztő műhelyként egyaránt működő, mentorszolgáltatást nyújtó és mentorképző központ (továbbiakban: Piarista Kilátó Központ).

A Piarista Kilátó Központ küldetése az életpálya-tervezésben vagy munkaerő-piaci beilleszkedésben különös személyes figyelmet igénylő fiatalok segítése. Egy befogadó társadalomról álmodunk, amelyben „simák” és „fordítottak” egyaránt megtalálhatják hivatásukat és abban kiteljesedve aktív cselekvőként kapcsolódnak kisebb és nagyobb közösségeikhez.

Hiszünk az inklúzióban, a közösségi térben, az alkotásban…
Fenti szemléletében kerül meghirdetésre a gyógypedagógus pozíció.

Feladatok

  • közreműködés a kliensek egyéni cselekvési tervének elkészítésében;
  • a tanulásban akadályozott fiatalok társas-társadalmi beilleszkedésének segítése;
  • közreműködés egyéni és csoportos pályakonzultációban (pl. pályaorientációs nap, pályaválasztási kiállítások);
  • tanulmányi- és pályainformáció-nyújtás;
  • iskolából iskolába történő átvezetés, beilleszkedés segítése, kísérés;
  • konzultáció a szolgáltatásban lévő fiatal gondozóival, szülőkkel, pedagógusaival.

Elvárások

  • gyógypedagógus (MA) tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirány;
  • legalább 3 év szakmai tapasztalat.

A pozíció betöltéséhez szükséges kompetenciák

  • pályaorientációs, munkaerőpiaci területek iránti érdeklődés;
  • sajátos nevelési igénnyel kapcsolatos sérülés-specifikus alapismeretek, speciálisan a tanulásban akadályozottak pedagógiája ismeretekkel;
  • esélyegyenlőséggel kapcsolatos alapismeretek;
  • motiváció az önfejlesztésre és folyamatos tudásbővítésre;
  • jó kapcsolatteremtési és kommunikációs, együttműködési készség;
  • tolerancia, magas szintű empátia;
  • tanácsadói attitűd;
  • jó problémamegoldó készség;
  • adminisztrációs felületek szakszerű használata, IKT kompetenciák;
  • önállóság;
  • team munka.

Munkavégzés helye

Kilátó Központ Piarista Pályaorientációs és Munkaerőpiaci Módszertani és Fejlesztő Központ, 2600 Vác, Géza király tér 10.

Foglalkozási jogviszony

teljes munkaidős

Várjuk pályázatát, mely tartalmazza:

  • fényképes magyar nyelvű önéletrajzát, életút-bemutatását és a bruttó fizetési igényét,
  • a munkakör betöltésével kapcsolatos motivációs levélét,
  • végzettségeket igazoló dokumentumok másolatát.

Pályázatát a szükséges mellékletekkel, kizárólagosan elektronikus úton az alábbi e-mail címre kérjük megküldeni: katona.miklos@piarista.hu, a tárgy mezőben „Piarista Kilátó Központ gyógypedagógus” megjelöléssel.

A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Katona Miklós nyújt, a (30) 366 3510
telefonszámon, illetve a katona.miklos@piarista.hu email-címen.

A pályázatok beérkezésének határideje

2020. május 29.