2025. december 12-én szakmai konferencián vettek részt a kortárssegítő mentor felkészítésen, inkluzív fejlesztési folyamatban részt vett szakemberek a Piarista Kilátó Központban Vácon.

Dr. Pálmai Gergely, szakképzésért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében kiemelte, hogy a megújult szakképzés a szakma professzionális oktatása mellett, aktívan figyel a fiatalok mentálhigiénés jólétére. A félévvel ezelőtt elindított inkluzív intézményi fejlesztési és kortárssegítő pilot program célja az iskolai eredményesség előmozdítása, a korai iskolaelhagyás csökkentése. Az elhivatott, felkészített oktatók és fiatalok azon dolgoznak majd, hogy az oktatási intézményekben könnyebben kapcsolódjanak egymáshoz az oktatók, a diákok, valamint a családi környezet, miközben erősödik a mentális versenyképesség mind a diákok, mind az iskolai közösség szintjén.

Pölöskei Gáborné, az Innovatív Képzéstámogató Központ stratégiai főigazgatója köszöntőjében a közösségek alkotó erejét. A mai magyar szakképzés a munkaerőpiac igényeknek megfelelő szakmát biztosít a fiataloknak, emellett sok fiatal számára az utolsó olyan szocializációs tér, ahol fel tud készülni a jövőjére, a családalapításra; az a hely, ahol közösségre talál.


A szakmai konferencián a fejlesztési folyamatban bevont mind a 10 szakképzési centrum képviselői is jelen voltak, akik kerekasztal beszélgetés keretében beszámoltak a fejlesztési tapasztalatokról.
Az Innovatív Képzéstámogató Központ és a Kilátó Piarista Pályaorientációs és Munkaerőpiaci Fejlesztő, Módszertani Központ közös programjában az elmúlt időszakban 24 szakképző intézményben 81 oktató képzése valósult meg és 216 diák kezdte meg a felkészülési feladatokat a kortárssegítői programban, 10 inkluzív fejlesztési terv készült el.

