• 2026-05-10

Május elején kompetenciaméréssel kiegészülve érkezett a tanév utolsó állomásához székelyföldi együttműködésünk.

A Piarista Kilátó Központ munkatársai ebben a tanévben utoljára, ismét Kovászna megyébe látogattak. Az utazás egyik célja volt folytatni a korábban már megkezdett kompetencia fejlesztési munkát, melynek célcsoportja középfokú oktatásban tanuló 12. évfolyamos tanulók. A jövő tervezése, a döntéshozás támogatása és az információátadás voltak fókuszban. A korábbi 597 elért tanuló mellé ebben a három napban további 128 résztvevő csatlakozott, így a tavaszi időszakban összesen 725 diákkal foglalkoztak munkatársaink. Három város intézményeinek tanulói vettek részt a programba májusban:

  • Apor Péter Szaklíceum (Kézdivásárhely) 20 fő
  • Kőrösi Csoma Sándor Líceum (Kovászna) 63 fő
  • Sepsiszentgyörgyi Református Kollégium (Sepsiszentgyörgy) 45 fő

Jelenlétünk másik célja az életpálya-tervező kompetenciák széles körének feltérképezése, mérése is, amit a PractiWork Zrt. munkadiagnosztikai eszközeivel végeztünk. A mérési folyamat 16 tanuló részvételével valósult meg 56 órában, amelynek eleme egy részletes visszajelzés. Az értékelő, fejlesztő beszélgetésekbe bevonjuk a Nagy Mózes Főgimnázium segítő szakembereit is.

Kiemelten köszönjük a Kanta Szakképző Központnak, a PractiWork Zrt-nek, a Kovászna Megyei Tanfelügyelőségnek és Nagy Mózes Főgimnáziumnak a program megvalósulásához elengedhetetlen eszközöket, együttműködést, szervezést és előkészítést!